recenzie.infoblog.sk

Vybrať správny televízor nie je ťažké

Publikované 26.04.2018 v 15:49 v kategórii Nákupný poradca, prečítané: 14x

Niektorí jedinci si bez nej už nedokážu vôbec predstaviť život. Televízory sa pomaly ale isto stávajú multimediálnym centrom domácnosti a rozhodne už neslúžia iba ako prijímač televízneho signálu. Súčasné televízory disponujú napríklad efektné funkciou Ambilight alebo umožňujú pripojenie na internet či počítač. Pred nákupom sa zamyslite, na čo a kde budete televízor používať. Niektoré sa hodí hlavne do obývacej izby, ďalší zase skôr do spálne.
Televízor ako prijímač ...
Existujú tri druhy televízneho vysielania - pozemné (DVB-T), káblové (DVB-C) a satelitné (DVB-S). Väčšina súčasných predávaných televízorov obsahuje tuner pre pozemné a káblové vysielanie. Pre pripojenie káblom je potrebné dekodér od káblovej televíznej spoločnosti. Príjem satelitného vysielania zaistí satelitný prijímač.

Častý dotaz smeruje tiež na cenu televízora - tá nemusí byť vždy úmerná kvalite. Dôvod je prostý - napríklad pri zľavách a výpredajoch môžete kúpiť aj kvalitné televízory za veľmi nízke ceny. Stačí sledovať špecializované portály, na ktorých sa akcia pravidelne aktualizuje.

Uhlopriečka je základ

Súčasný trh ponúka uhlopriečky od 16 "(40 cm) do 88" (224 cm). Všeobecne sa veľkosť uhlopriečky riadi podľa vzdialenosti, z ktorej bude užívateľ televízor sledovať. Vo väčšine domácností je táto uhlopriečka minimálne 50 ", čo je 126 cm. Do detských izieb a spální je odporúčané umiestnenie menších obrazoviek.

Kvalitu obrazu zaistí tiež rozlíšenie displeja. Väčšie rozlíšenie tu znamená väčšiu ostrosť obrazu. Najčastejšie sa stretneme s HD Ready alebo Full HD.

Inteligentné televízory vládnu

Táto funkcia nám umožňuje využitie internetového pripojenia. Vďaka funkcii Smart sa priamo na televízore dostaneme na Facebook, Skype alebo si môžeme pustiť hudbu a filmy z YouTube a sledovať online relácie a živé vysielania.

Do moderných prístrojov je možné pripojiť externé disky, kamery, fotoaparáty alebo herné konzoly. Väčšinou je tu zabudovaných niekoľko HDMI a USB portov, cez Wi-fi je potom možné pripojiť prakticky čokoľvek.

Každý elektrický spotrebič by mal byť opatrený energetickým štítkom, kde sú informácie o spotrebe energie prehľadne vypísané. Rozhodne sa oplatí brať ohľad na túto spotrebu a odľahčiť tak rodinnému rozpočtu.