recenzie.infoblog.sk

Vyberáme vhodnú mrazničku

Publikované 30.09.2015 v 12:05 v kategórii Nákupný poradca, prečítané: 81x

V ponuke internetových predajcov nájdete dva druhy mrazničiek. Prvým z nich je takzvaná skriňová mraznička, ktorý je vzhľadovej blízka štandardnej chladničke. Tento typ mrazničiek sa hodí najmä do kuchyne. Druhým typom sú mrazničky pultovej. Jedná sa o boxy, na ktoré často narazíme napríklad v obchode. Tento typ mrazničky sa hodí skôr do pivnici či špajze.

Celková kapacita mrazničky by mala byť zvolená na základe predpokladaného využitia. Pre zjednodušenie možno uvažovať s faktom, že pre jednu osobu v domácnosti postačí 40 l úžitkového objemu pultové mrazničky, resp. 25 l úžitkového objemu mrazničky skriňové. Výrobcovia niekedy udávajú objem mrazničky v takzvanom hrubom objeme - ten zahŕňa aj priestory mrazničky, ktoré nemožno pre mrazenie využiť. Tip: Ako kúpiť najlacnejšie mrazničky na webe TopAkcia.sk


Pri výbere by sme mali tiež myslieť na celkový mraziaci výkon. Ten je výrobcovia udávaný hviezdičkami (od jedna do štyroch). Ideálny mraziaci výkon pre mrazničku štandardného využitie je hodnotenie od 3 do 4 hviezdičiek. Slabší mraziaci výkon býva často nedostatočné.


Klimatická trieda mrazničky udáva ideálne okolité podmienky pre jeho umiestnenie (viac tu: Mrazničky - ako vybrať). Štandardne sú mrazničky ponúkané v štyroch triedach - tropická, subtropická, normálne a subnormálne. U subnormálna podmienok sa teplota okolo mrazničky pohybuje v rozmedzí 10 - 32 ° C, u normálnej triedy je to 16 - 32 ° C, subtropická trieda obhospodaruje rozpätie 18 - 38 ° C a konečne tropická je 18 - 43 ° C.


Ak sa chcete zbaviť nepríjemného odmrazovania námrazy, ktorá sa pri klasických mrazničiek rada tvorí, potom si kúpte mrazničku NoFrost.