recenzie.infoblog.sk

Umývačky riadu - akým modelom sa vyhnúť a ktoré kúpiť

Publikované 09.04.2018 v 20:40 v kategórii Nákupný poradca, prečítané: 7x

Dospeli ste k rozhodnutiu kúpiť umývačku riadu, ale neviete si rady s výberom tej vhodné? Ako prvé je potrebné si uvedomiť, koľko miesta bude budúca umývačka potrebovať a ako často bude v prevádzke. Či bude vstavaná alebo voľne stojace a v neposlednom rade je dobré vedieť, koľko do nej môžete investovať.

Uľahčí každodennú prácu

Ak ste sa rozhodli pre kúpu tohto spotrebiča, môžete si byť istí, že si uľahčíte každodennú prácu, čas a určite tiež nejaké financie, vďaka nízkej spotrebe vody a efektívnemu umývanie. Všeobecne môžeme umývačky riadu deliť na voľne stojace a vstavané. Vstavané ďalej radíme na plne integrované umývačky (ovládanie je skryté) a umývačky s ovládaním na prednom paneli.

Druhy umývačiek riadu

Umývačky riadu delíme aj podľa ich šírky, na štandardné a úzke. Štandardné umývačky sa môžu pýšiť až 7x nižšou spotrebou vody oproti ručnému umývaniu riadu. Úzke umývačky sa hodí do malého priestoru a odvedú rovnako dobrú prácu.
Ak sa obzeráte po umývačke riadu, potom nezabudnite na portál Slewik - ten prechádza každý deň slovenského internetové obchody a hľadá v nich produkty vo výpredaji či zľavové akciu.

Výbava

Obvykle tieto spotrebiče ponúka niekoľko druhov programov a umožňujú nastavenie požadovanej teploty. Funkciu odloženého štartu umožní voľbu presného začiatku umývania a funkcie Aquastop zabezpečí umývačku proti prasknutiu hadice a následného vykúrenie domácnosti. Pokiaľ umývačka disponuje výmenníkom tepla, znamená to, že spotrebuje menej energie a dokáže teplo vznikajúce pri umývaní, využiť pre predhriatie studenej vody.