recenzie.infoblog.sk

Nevyhnutná súčasť každej domácnosti - chladnička

Publikované 01.10.2015 v 12:54 v kategórii Nákupný poradca, prečítané: 66x

Život bez chladničky si asi nikto z nás nedokáže predstaviť. Chladnička je skrátka povinnou výbavou každej domácnosti. Jej výber preto neminie nikoho z nás. Dnes si teda povieme niečo o tom, ako vybrať vhodnú chladničku.

Hneď na samotnom začiatku by sme si mali ujasniť, koľkým ľuďom bude chladnička slúžiť. Pri výpočte celkového úžitkového objemu potom možno jednoducho vynásobiť potrebný počet osôb hodnotou 60 (všeobecne sa udáva potreba cca 50 - 70 l úžitkového objemu chladničky na jednu osobu v domácnosti).


Ako zakúpiť najlacnejšie chladničky a neprehlúpiť? Využite zliav u veľkých predajcov - vďaka výpredajom u nich zaobstaráte chladničky so zľavou až 50%.


Len pre spresnenie, ak vám bude predajca ponúkať takzvanú americkú chladničku, nemyslí tým model vyrobený v USA. Americká chladnička je špecifická tým, že má mraziaci a chladiaci priestor oddelený v stredu chladničky. Odpadá tak ohýbanie pre mrazené výrobky.


Rovnako tak je dôležité vedieť, či máme záujem o chladničku voľne stojace či chladničku vstavanú, ktorá doplní našu kuchynskú zostavu.


Vzhľadom k nepretržitému chodu chladničky je zaiste vhodné premýšľať aj o energetickej triede zvoleného modelov. Je logické, že najvyššie úspory nákladov dosiahnete s chladničkami kategórie A a A+. Nejde však o jediné parametre, ktoré sa na celkovej spotrebe podieľa. Zásadný význam má totiž tiež prostredie, do ktorého bude chladnička umiestnená.


Podrobnosti o výbere ideálne kombinované chladničky tu.


Tip: Ak premýšľate o chladničke v "nerezovej" farbe, potom sa určite nezabudnite zoznámiť s modelmi s inoxovým povrchom. Na rozdiel od štandardného nerezu totiž na inoxových chladničkách nezostávajú odtlačky rúk a prstov.