recenzie.infoblog.sk

Mobilné telefóny - ako vybrať ideálny telefón

Publikované 04.04.2018 v 20:31 v kategórii Nákupný poradca, prečítané: 13x

Keď začnete vyberať nový mobilný telefón, iste už aspoň trochu tušíte, či túžite po klasickom tlačidlovom pre babičku alebo tzv. Smartfóne, ktorý je vhodný pre prácu a zábavu. Mobilné telefóny majú neuveriteľné množstvo rôznych parametrov a tak je možné, že človek môže pri výbere správneho zariadenia viac či menej tápať.

Smartphony versus tlačidlové telefóny

Telefóny spravidla delíme na klasické mobilné telefóny a chytré. Klasické majú malý počet funkcií, jednoduché ovládanie a zvládajú len operácie typu volania, posielanie SMS a MMS a možnosť použitia kalendára a budíka. Tento typ telefónov bohužiaľ nejde doplniť o žiadne aplikácie a dnes už sú určené skôr prarodičom.
Oproti tomu "smartphony" sa môžu pýšiť dotykovým ovládaním, množstvom najrôznejších aplikácií, ktoré je možné mazať a sťahovať nové, veľkou pamäťou, kvalitným fotoaparátom a množstvom ďalších vymožeností modernej doby.

Operačný systém ako mozog mobilných telefónov

Každý operačný systém sa líšia rýchlosťou, užívateľskú dostupnosťou alebo tiež vzhľadom. V súčasnosti najrozšírenejšia je Android, Apple iOS a Windows Phone. Výrobca týchto operačných systémov garantujú podporu a pravidelnú aktualizáciu, pri ktorej sa odstraňujú chyby predchádzajúcej verzii.
Jedným z najdôležitejších parametrov je veľkosť operačnej pamäte RAM. Všeobecne platí, že čím väčšia je operačná pamäť chytrého telefónu, tým rýchlejšie bude. V najlacnejších zariadeniach nájdeme 1 GB, bohužiaľ toto väčšinou nestačí. Za štandard sú dnes považované 2 - 3 GB, ktoré zaistia pohodlné hranie hier a surfovanie na internete. Najlepšie mobilné telefóny sa môžu pýšiť 4 GB a viac.
Najdôležitejšou časťou procesora je jeho jadro, ktoré zodpovedá za výpočtové operácie. Opäť tu platí čím viac jadier, tým lepšie. Avšak väčšinou stačí 4 - 8.
Prehľad ďalších zľavových akcií nájdete na portáli Slewik.

Nezabudnite na príslušenstvo

Power banky sú dnes v podstate povinnou výbavou ku každému smartphonu, avšak batériu v telefóne by sme rozhodne nemali podceňovať. Jej výdrž sa udáva v mAh (miliampérhodina) a čím vyššia toto číslo je, tým väčšia je aj výdrž batérie.
Zabudované fotoaparáty sú štandardne predné a zadné, ktoré ponúkajú režimy ako je panoramatický záber, režim portrétov alebo makro režim, stabilizáciu obrazu alebo nastavenie jasu a kontrastu.
Existujú telefóny, ktoré pojmú viac pamäťových kariet. Tieto karty možno zakúpiť vo veľkostiach od 8 do 256 GB.